TTK Mevzuatı Danışmanlığı

Dünyada yaşanan gelişmeler neticesinde, küresel ekonomi yeni bir denge noktasına doğru ilerlerken, ulusların ve şirketlerin rekabet gücününde artmasında iş hayatında uygulanan kuralların küresel standartlara uyumlu şekilde olması her zamankindende çok daha fazla önem kazanmıştır.

Bu doğrultudada ülkemizde 2012 yılından itibaren 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu Kabul edilmiştir. Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun; sermaye şirketlerine, şirketlerin kuruluş aşamasından başlayarak ortaklık yapılarına yönetim biçimlerine, şirketin raporlama standartlarına, organizasyon yapılarına, bilgi teknolojilerine ve şirketlerin yeniden yapılandırılmasına kadar birçok köklü hukuki ve mali yenilikler ve uyulması gereken yükümlülükler getirmiştir.

Bunun yanı sıra ticari alanla’ da ilgili olan her geçen gün pek çok yeni mevzuat’ sal düzenlemeler yapılmaktadır. Yeni düzenlemeleri doğru yorumlamak ve zamanında uyum sağlamak yoğun bir emek ve bilgi birikimi ve tabiki uzmanlık gerektirmektedir.

Yeni Ticaret Kanunu Kapsamında, Şirket Kuruluşu, Nevi Değişikliği, Tür Değişikliği, Tam ve Kısmi Bölünme, Sermaye Tesbit Raporları, Ticari Defterler, Toplantı karar, İç genelge Çalışmaları, Ayni ve Nakdi Sermaye Artışları, Genel Kurul İşlemleri ve bir çok konularda sorunların çözümünde Hadisat Danışmanlık olarak, konusunda uzman olan danışmanlarımız ile ilgili mevzuat değişikliklerine uyumununda kısa sürede ve kolayca sağlanması konusunda size özel hizmetler vermekteyiz.